Derece Hesaplama

Dostlarım,sizeBilgi işlemde çalışanYüksek Bilgisayar Mühendisleri tarafından ufak bir uygulama sunmak istiyorum. Bu uygulamada bir atın daha önceki koşu mesafesi ve derecesini kullanarak, yeni bir mesafe için olacak dereceyi hesaplayabileceksiniz. Programda atın sürekli sabit hızla koştuğu varsayılmaktadır. Ancak gerçek hayatta böyle olmadığını hepimiz biliyoruz. Koşan atın,belli bir mesafeden sonra hızı azalır,çünkü at yorulmaya başlar. Bu sebeple de koşu zamanı uzar,yani derecesi daha büyük bir şey olur. Bu yüzden bu uygulama sonucunda çıkan yeni dereceye, 1-2 sn gibi, mesafe farkına göre saniye eklemesi yapabilirsiniz. Böylece daha doğru bir karşılaştırma değeri elde edebilirsiniz.

Gelelim,uygulamanın nasıl kullanıldığına:

Örneğin: Bir at daha önce 1200 metreyi 1.22.33 derece ile bitirmiş olsun ve biz de 1400 metre sonucunda oluşabilecek dereceyi hesaplamak isteyelim.Bu durumda:

Bilinen Mesafe:1200 olarak giriyoruz.
Bilinen Derece: 1.22.33 olarak giriyoruz. (Dikkat edin,dakika,saniye ve salise arasında noktalar var.)
Bulunmak İstenen Mesafe: 1400 giriyoruz.
Çevir butonuna basıyoruz. Eğer bilinen derece kısmına "."(nokta) kullanmadan giriş yaparsınız hata mesajı alabilirsiniz.Lütfen dereceyi "dakika.saniye.salise" şeklinde giriniz.
Temizle butonuna basarak, tüm alanları temizleyebilir ve yeni bir hesaplama yapmaya başlayabilirsiniz.

Uygulamanın çalışması için,bilgisayarınızda "Java" kurulu olmak zorundadır.Java'yı indirmek için tıklayınız.

Programın düzgün çalışması ve hata almamak için DNS ayarlarınızın otomatik değil, 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 olarak tanımlandığından emin olunuz. Eğer DNS adresinizi nasıl kontrol edeceğinizi ve değiştireceğinizi bilmiyorsanız lütfen atdoktoru@hotmail.com adresine mail atınız.

Önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.

Hepinize kolay gelsin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder